Neden Süt Organic Wear?

Süt Organic Wear; minik bebeğinizin gözlerini ilk açışından, ilk adımlarına kadar neşesi, naif renkleri ve oyun sırasında rahat etmesini sağlayacak organik dokunuşlarıyla size büyüme sürecinde eşlik etmek istiyor!

Bu süreç boyunca GOTS sertifikalı olan ürünleriyle minik bebeğinize hiç bir zararlı maddenin temas etmesine izin vermiyor. Tasarım süresince de cinsiyet ayrımı yapmıyor. Desen ve renk seçimini tamamen size bırakmakta. Fark yaratan paketlemesi ile gülümsetecek bir doğum hediyesi olduğu gibi, anne adayları için de ilk alışveriş için harika bir seçenek.

Süt Organic Wear, yeni annelere mutlu, sağlıklı, öğretici ve bir o kadar da eğlenceli bir büyüme süreci diler!

Neden organik pamuk?

Organik pamuk kimyasal işlem görmeden üretilmiş pamuktur. GDO içeren hiç bir tohum ekilmez, tarlada böcek ilacı kullanılmaz. Mahsul el ile toplanır. Böylelikle hem pamuk hem de toprak kimyasallarla temas etmez. Toprak daha uzun ömürlü ve dikime elverişli olur. Kimyasal kullanılmamasının yanı sıra, tarlada daha az su kullanılır, su kaynakları daha az kirlenir.

Neden organik tekstil?

Kumaş, organik pamuk kullanılarak üretilir. Üretim sürecinde ağartıcı ve benzeri kimyasallar kullanılmaz. Baskılar su bazlı olup, kimyasal içermez. Ürünün kullanıcıya zararı olmamasının yanı sıra, kimyasal süreçten geçmemesiyle daha uzun ömürlü olması da sağlanır. Geri dönüşümünde de doğaya hiç bir zarar vermez.

GOTS nedir?

Global Organik Tekstil Standardı. Ekolojik ve sosyal kriterler de dahil olmak üzere, organik ürünler için tekstil işletme standardıdır. Tüm tekstil tedarik zinciri bağımsız sertifikasyon sistemlerince desteklenir.

GOTS, periyodik kontrollerle organik üretimi denetlediği gibi, işletmelerin sosyal haklarını da gözetir. Çocuk işçi, sigortasız işçi çalıştırılamaz. Üretici işletmelerin sağlık standartları da kontrol altında tutulur. Böylece hem ekolojik, hem ekonomik hem de sosyal olarak sürdürülebilirlik ilkesini destekleyen bir ürün elde edilmiş olur.

Süt Organic Wear Hakkında

Süt Organic Wear, moda sektöründe, farklı alanlarında uzun yıllar çalışmış olan tasarımcı Ezgi Turan tarafından Kasım 2016’da İstanbul’da kuruldu. Çocuk ve bebek tasarımı ile tanışması İzmir’de hazırladığı bir kaç koleksiyon ile gerçekleşti. Bu tanışma onu, güvenilirliğin ve tasarımın bir arada olduğu, eğlenceli ve bebeklerin gelişim sürecinde onlarla olabilecek naiflikte desenler ve alışılmışın dışında olan paketleme stilleriyle, yeni bir marka oluşturmaya yöneltti.

Organik tekstil ve çocuk ürünleri üretimi üzerinde uzun süreli araştırmalar ardından kurduğu marka GOTS sertifikasına sahip. Ayrıca, İskandinav ülkelerine de yoğun bir şekilde üretim yapan İzmir şehrinde yapılmakta.

Paketlerin içerisinde bulabileceğiniz, oyun terapisti ve psikolog Ece Ofluoğlu tarafından yazılmış olan, yeni annelere destek olabilecek kılavuz niteliğinde kartlar da sizin için hazırladığımız minik bir sürpriz.

Bu renkli ve güvenli dünyaya katılmak için websitemizin ürünler kısmından ilk alışverişinizi yapabilirsiniz.